Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Bastet ndryshojnë “mendje”, vendosin për favoritin e finales në "Air Albania"

Shkruar nga NEWSPORT
Bastet ndryshojnë “mendje”, vendosin për favoritin e
Partizani - Egnatia/ Fotomontazh

Partizani dhe Egnatia do të zbresin në fushë ditën e sotme, për të vendosur fituesin e titullit kampion për sezonin 2023/24. Takimi do marrë jetë në orën 19:00 te stadiumi “Air Albania”.

Ditët e djeshme kompanitë e basteve jashtë Shqipërisë paraqitën dhe kuotat për këtë takim. Diçka e rrallë, pasi gjithçka ishte në baraspeshë.

Ditën e sotme, Partizani ka pasur një rënie të koeficientit që e bën më favorit. Kështu të kuqtë kuotohen me koeficient 2.3 tashmë dhe rrogozhinasit 2.8.

Diferencë e vogël mes dy skuadrave, që kërkojnë trofeun më të rëndësishëm në futbollin shqiptar. Kujtojmë se kampionatin e rregullt e mbyllën me pikë të barabarta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga