Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Veliaj premton rindërtimin e “Asllan Rusit”

Shkruar nga NEWSPORT
Veliaj premton rindërtimin e “Asllan Rusit”

“Bashkia e Tiranës ka disa projekte për zhvillimin e sportit. Parku Olimpik do të jetë gati në vjeshtë, pjesa e lojërave me dorë. Brenda këtij viti do të kemi një projekt për Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, që do të bëhet nga e para, sepse është totalisht i amortizuar”,  – premtoi Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Ai shpesh ka thënë se zhvillimi i infrastrukturës sportive është në vëmendjen e Bashkisë së Tiranës, në mënyrë që fëmijët shqiptarë të mos jenë obezë, por sa më të shëndetshëm. Për këtë qëllim është projektuar edhe rindërtimi i Pallatit të Sportit “Asllan Rusi”. Një projekt që së shpejti do të nisë zbatimin e tij dhe do të jetë një mundësi shumë e mirë, që të rinjtë kryeqytetas të ushtrohen me sport.

Tags:

VENDI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga