Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VAR-i i prishi festën në debutim, Rama: I lumtur që erdha në Shqipëri, Egnatia skuadra më e mirë në Superiore

Shkruar nga NEWSPORT
VAR-i i prishi festën në debutim, Rama: I lumtur që erdha në

Egnatia u ndal nga Teuta në shtëpi. Fati sot nuk ishte me rrogozhinasit të cilëve iu anuluan 2 gola nga sistemi VAR.

Ndaj durrsakëve ditën e sotme ka debutuar Rezart Rama, i cili gjeti rrugën e rrjetës, por VAR-i ia prishi festën në ndeshjen e parë me rrogozhinasit. Pas barazimit Mbrojtësi do të theksonte:

Goli anuluar? Është debutimi dhe normale është shumë mirë të shënosh gol. Dhe për mua si mbrojtës është diçka shumë e mirë, por nuk kisha fat dhe u anulua me minuta vonesë. Është një plus i madh për vazhdimësinë.

Transferimi në Superiore? Jam shumë i gëzuar që erdha në kampionatin shqiptar dhe te Egnatia që është ekipi më i mirë në Shqipëri. Ka lojtarë shumë të mirë dhe jam shumë i lumtur për sezonin që po bëjmë.

Konkurencë te Egnatia? Konkurenca është shumë e madhe dhe kjo të motivon të japësh maksimumin. Falenderoj trajnerin që më dhuroi minuta dhe që më dha shansin për të debutuar. Nuk jam i kënaqur aspak me rezultatin".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga