Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U kualifikuan mes polemikash, Spalletti: Nuk vodhëm asgjë, Italia e meriton Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
U kualifikuan mes polemikash, Spalletti: Nuk vodhëm asgjë, Italia e

Italia ia doli të kualifikohej në Euro 2024 në sfidën ndaj Ukrainës. Kjo përballje përfundoi në barazim dhe me pikë të njëjta u kualifikuan italianët. Një kualifikim me shumë polemika, pasi ukrainasit protestojnë për një penallti të pa dhënë në favor të tyre.

Gjithsesi gjithçka është vendosur dhe Italia është skuadra që feston në fund. Në lidhje me kualiifkimin dhe ndeshjen me Ukrianën ka folr Luciano Spalletti. Ky i fundit ka theksuar se “Axurrët” e meritojnë Euro 2024 dhe se nuk vodhën asgjë.

 “Nuk kemi vjedhur asgjë, por e kemi merituar kualifikimin në Kampionatin Evropian. Ndeshja ishte e vështirë për shkak të presionit që kishte dhe ai episod mund të jetë i dyshimtë, por sigurisht jo aq i qartë siç thonë shumë njerëz. Më vjen keq”, ka përfunduar ish-timonieri i Napolit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga