Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U eliminuan në momentet fundit në Botëror, kombëtarja aziatike thërret trajnerin e njohur

Shkruar nga NEWSPORT
U eliminuan në momentet fundit në Botëror, kombëtarja

Ish-futbollisti dhe trajneri i njohur italian Roberto Donadoni pritet të marrë frenat e Kombëtares së Japonisë. Sipas "Gazzetta dello Sport", 55-vjeçari ka fluturar drejt Lindjes së Largët për të firmosur si "timonieri" i ri i "Samurajve Blu".

Ish-tekniku i Bolonjas mund të bëhet trajneri i dytë italian në historinë e kombëtares aziatike pas Alberto Zaccheronit, i cili drejtoi Japoninë në Kupën e Botës së 2014.

Donadoni ka mbajtur detyrën e trajnerit të përfaqësueses së Italisë në vitet 2006-2008. Ai do të pasojë Hajime Moriyasu.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga