Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Tronditet Napoli, largohet ylli i skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Tronditet Napoli, largohet ylli i skuadrës

Gonzalo Higuain do të largohet nga Napoli në vitin 2018. Agjenti i Gonzalo Higuainit është shprehur se klienti i tij nuk do të vazhdojë kontratën me Napolin dhe do të largohet në vitin 2018 si lojtar i lirë. Ai tha që argjentinasi pretendonte të luantë në Champions League me Napolin, por kjo gjë nuk ka ndodhur.

“Ne kemi ardhur këtu me planin për të luajtur në Ligën e Kampionëve, të bëhemi kampion dhe të rritemi si skuadër, por nuk doli ashtu”, tha  ai.

Higuaini ka të drejtë të prishë kontratën e tij sipas kushteve të përcaktuara më para, por ai ka zgjedhur të mos rinovojë për t'u larguar në vitin 2018.

[gallery columns="1" size="full" ids="10747"]

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga