Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Tredhëmbësh i frikshëm në sulm dhe mbrojtja “blind”, ja si rreshtohet KOSOVA përballë Izraelit

Shkruar nga NEWSPORT
Tredhëmbësh i frikshëm në sulm dhe mbrojtja

Dardanët kanë udhëtuar në Izrael për të sfiduar vendasit, me sfidën që starton në orën 18:00. Djemtë e Giresse janë optimist se do të mund të sigurojnë 3 pikët në këtë transfertë, teksa pritet të jetë një përballje emoçionuese.

Kosova nuk kursehet në këtë ndeshje vendimtare dhe nga minuta e parë është një ekip i frikshëm në sulm. Edon Zhegrova, Vedat Muriqi dhe Milot Rashica është tredhëmbëshi i frikshëm që të fut frikën. Mjafton të përmëndësh “Piratin” e Mallorcas dhe e di se çfarë rreziku ke përpara. Edhe mbrojtja nuk mbetet pas me Amir Rrahmanin që po shkëlqen me Napolin dhe Leart Paqaradan në të majtë i cili nuk ndalet me asiste në vitet e fundit.

Formacionet zyrtare:

Kosova (4-3-3): Muric; Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada; Berisha, Dresevic, Celina, Zhegrova, Muriqi, Rashica. Trajner: Alain Giresse

Izraeli (4-3-3): Glazer; Dasa, Shlomo, Vitor, Leidner; Gloukh, Lavi, Pretez; Haziza, Weissman, Solomon. Trajner: Alon Hazan

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga