Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Tirana humbet edhe dy qendërmbrojtësit, bardheblutë të "zbuluar" në sfidën më të rëndësishme të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana humbet edhe dy qendërmbrojtësit, bardheblutë të

Olsi Teqja dhe Marvin Turtulli do të mungojnë për Tiranën në sfidën kundër Luftëtarit, ndeshje e vlefshme për javën e 35-të të Superligës.

Të dy qendërmbrojtësit bardheblu u ndëshkuan dje me kartonë të verdhë duke plotësuar numrin e lejuar të tyre.

Pa Gentjan Muçën të dëmtuar dhe pa Teqjen e Turtullin, tashmë Tirana ka një hendek të madh në qendër të mbrojtjes, ndërsa kundër Luftëtarit do të luajë sfidën e sezonit.

Pritet që në qendër të repartit defensiv, trajneri Josa të aktivizojë Caken dhe Deliajn, dy qendërmbrojtësit e vetëm që i kanë mbetur Tiranës për sfidën kundër Luftëtarit.

Tags:

SUPERIORE

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga