Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Thomas Tuchel mesazh të qartë Interit: Sommer ka një kontratë, për momentin është portieri ynë

Shkruar nga NEWSPORT
Thomas Tuchel mesazh të qartë Interit: Sommer ka një

Vazhdon telenovela e Bayernit dhe Interit për portierin Yann Sommer. Portieri është shprehur hapur që dëshiron të bashkohet me Interi, por Bayerni është i pasigurtë për rikuperimin e Neuer dhe nuk ka gjetur një portier të ri.

Për këtë temë ka folur edhe vetë tekniku u bavarezëve Thomas Tuchel:

“Nuk është e lehtë për të, ai ka dëshirë të shkojë tek Inter, por ai ka një kontratë dhe për momentin është portieri ynë.

Sigurisht që iai mund të qëndrojë me ne, por është gjithashtu normale që lojtarët të kenë mendime të tjera. Neuer po përpiqet të rikuperohet shpejt. Përsa i përket Sommer, ai është një portier i madh dhe ne duhet të mendojmë për interesat e klubit”, është shprehur tekniku gjerman.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga