Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Test për titullin kampion, ndaj Partizanit luan Vllaznia “e vërtetë”

Shkruar nga NEWSPORT
Test për titullin kampion, ndaj Partizanit luan Vllaznia “e

Superndeshja e kësaj jave të Superiores është ajo mes Vllaznisë dhe Partizanit në “Loro Boriçi”, të dielën në orën 17:00. Shkodranët vijnë si ekipi më në formë teksa kanë marrë 5 fitore rradhazi, ndërsa të kuqtë kanë petkun e kampionit në fuqi.

Ky duel është një test real për ekipin e Qatip Osmanit. Edhe pse formati i lejon që tani, një fitore ndaj Partizanit do t’i bënte kuqeblutë një pretendent për titullin kampion. “Demat” këtë sezon nuk i ka mposhtur askush, veç Skënderbeut në fillim të sezonit, as Tirana, as Egnatia dhe është Vllaznia ajo që do të tentojë t’i marrë të 3-ja pikët.

Atmosfera në Shkodër është e mirë, si tek ekipi, ashtu edhe te tifozët që pas shumë javësh pritet të rikthehen në stadium për të mbështetur ekipin e zemrës në një ndeshje me aromë titulli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga