Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Surprizon Ergys Kaçe, pas Çekisë përfundon tek gjigandi kroat

Shkruar nga NEWSPORT
Surprizon Ergys Kaçe, pas Çekisë përfundon tek gjigandi

Mesfushori shqiptar Ergys Kaçe ka përfunduar eksperiencën e tij në Çeki , te Viktoria Plzen dhe së fundmi mund të shkojë te gjigandi kroat, për tu bërë pjesë e Dinamos së Zagrebit.

Ka qenë vetë klubi që ka shfaqur interes për mesfushorin, duke lënë mundësinë për nisjen e bisedimeve, pse jo dhe një transferim të mundshëm në merkaton e janarit.

Aktualisht Kaçe vazhdon të jetë pjesë e PAOK-ut, klub i cili ka dhe kartonin e shqiptarit. Por, duke parë se grekët kanë kërkuar një ekip të ri për shqiptarin, kjo mund të jetë një mundësi e mirë, që lojtari të bëhet pjesë e gjigandit kroat.

Kalimi i tij tek Dinamo Zagrebi do të ishte një fat i madh për Kaçen pasi do të ishte arritje për karrierën e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga