Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Southgate i druhet Italisë: Ata kanë thyer shumë barriera në të kaluarën

Shkruar nga NEWSPORT
Southgate i druhet Italisë: Ata kanë thyer shumë barriera në

Italia do të pres nesër Anglinë në stadiumin “Diego Armando Maradona” në orën 20:45. Sfida është e vlefshme për kualifikueset e europianit 2024. Hera e fundit kur të dyja kombëtaret u përballën ishte finalja e Euro 2020 kur azzurrët fituan me penallti. Përpara sfidës ka folur trajneri i “Tre Luanëve” Gareth Southgate.

Tekniku iu druhet italianëve dhe thekon se kjo përballje është një sfidë për ekipin e tij. “Pa dyshim historia e fundit e Italisë është një paralajmërim”, thotë Southgate. “Ekipi? Ata e dinë nivelin që këkrohet, ata e dinë që janë në gjendje të konkurrojnë në këtë nivel. Ne duhet të punojmë fort që të kualifikohemi dhe është një ndeshje e madhe për ne që ta nisim këtë fushatë. Kjo është një përballje e fortë për ekipin sepse ata kanë hedhur poshtë shumë barriera në të kaluarën”, ka përfunduar Southgate.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga