Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sommer “pistë” e vështirë, Interi në turne pa portier

Shkruar nga NEWSPORT
Sommer “pistë” e vështirë, Interi në turne pa

Transferimi i Yann Sommer është i komplikuar për Interin , një nga zgjedhjet e para për të përforcuar repartin e portierëve pas lamtumirës së André Onana dhe Samir Handanovic.

Në fakt, Bayern Munich nuk dëshiron ta lëshojë portierin e tyre duke pasur parasysh mungesën e Manuel Neuer. Zvicerani do të mbetet në dispozicion të klubit bavarez dhe trajnerit Thomas Tuchel edhe me rastin e turit aziatik. Interi mund të paguajë klauzolën prej 6 milionë euro për ta liruar menjëherë lojtarin, por do të preferonte të gjente një marrëveshje për shtyrjen e pagesës.

Interi do të duhet gjithashtu të rishikojë planet e tyre. Simone Inzaghi, i cili së shpejti do të largohet për në Japoni, do të mund të mbështetet vetëm tek i sapoardhuri Di Gennaro, i blerë për të luajtur portierin e tretë dhe nga huazimi rikthehen Stankoviç dhe Radu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga