Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

S’kanë fund telashet për Juventusin, “Zonja” humbet një tjetër yll

Shkruar nga NEWSPORT

Sikur të mos mjaftonte humbja me Monzën në Torino, Juventus do të humbasë për disa javë sulmuesin Arkadiusz Milik. Polaku që hyri në fushë në minutën e 58’ u dëmtua 23 minuta më pas.

Ekzaminimi mjekësor konfirmoi problemet muskulore në kofshën e majtë të sulmuesit. 28 vjeçari pritet të mungojë rreth 1 muaj në fushën e lojës.

Për bardhezinjtë shtohen telashet pas dënimit me -15 pikë dhe humbjes së djeshme me Monzën në shtëpi. Perveç Milik, Allgeri nuk ka në dispozicion për shkak dëmtimi as sulmuesin tjetër Dusan Vlahovic.

[caption id="attachment_678139" align="alignnone" width="482"] Arkadiusz Milik[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga