Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Shqiptarët përballen me njëri-tjetrin, e nisin të dy si titullarë

Shkruar nga NEWSPORT
Shqiptarët përballen me njëri-tjetrin, e nisin të dy si

Sot, është luajtur ndeshja e radhës në kampionatin kroat mes Hajduk Splitit dhe Osijekut që përfundoi me rezultatin 1-1. Te Hajduk Spliti e ka nisur si titullar Hysen Memolla, ndërsa te Osijeku Eros Grezda. Memolla ka luajtur vetëm pjesën e parë pasi më pas është ndërruar.

Grezda ja ka dalë që në këtë takim të luajë 90' minuta të plota, pa arritur të shënojë në portën e kundërshtarit.

Kujtojmë, që të dy lojtarët e Kombëtares kanë mundur që në shumicën e takimeve të zbresin si titullarë në fushën e lojës me ekipet respektive.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga