Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Shpëtim Duro i mori titullin kampion, jep dorëheqje trajneri i Shkëndijës

Shkruar nga NEWSPORT
Shpëtim Duro i mori titullin kampion, jep dorëheqje trajneri i

Qatip Osmani nuk është më trajner i Shkëndijës. Titulli kampion është objektivi kryesorë për tetovarët por që nuk u arrit me sukses teksa Struga e Shpëtim Duros ngriti lart trofeun për herë të parë në historinë e tyre.

Shkëndija dhe Qatip Osmani ndajnë rrugët. Ndeshja e fundit e sezonit 2022/2023 përballë Rabotniçkit ishte e fundit për trajnerin Osmani në pankinën kuqezi. Tekniku ka dhënë dorëheqjen e tij, e cila është pranuar nga ana e klubit.

KF Shkëndija falenderon Qatip Osmanin për angazhimin e tij në klub, duke i uruar shëndet dhe shumë suksese në të ardhmen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga