Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Shpëtim Duro humbet derbin e shqiptarëve, Shkëndija “surprizohet” në shtëpi

Shkruar nga NEWSPORT
Shpëtim Duro humbet derbin e shqiptarëve, Shkëndija

Janë luajtur ditën e sotme 5 ndeshjet e vlefshme për javën e 12-të të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut. Një nga këto ndeshje ishte dhe derbi i shqiptarëve, sfida Gostivari – Struga.

Gostivari triufmoi me rezultatin minimal 2-1 përballë të besuarve të Shpëtim Duros, me këtë të fundit që merr një humbje që lë shije të hidhur. Në krahun tjetër Shkëndija u surprizua në shtëpi, teksa u mjaftua me 1 pikë përballë Voska Sport. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1.

Në ndeshjet e tijera Shkupi fitoi 3-0 përballë Rabotnickit, Vardari triumfoi në shtëpi me Brera Strumica dhe Makedonija GP barazoi 1-1 me Tikves.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga