Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Rikthimi i “Ultras Besëlidhja”, lezhianët “pushtojnë” kryeqytetin në kërkim të titullit KAMPION

Shkruar nga NEWSPORT
Rikthimi i “Ultras Besëlidhja”, lezhianët
Këtë të shtunë do të luhet finalja e madhe e kampionatit të basketbollit për meshkuj mes Besëlidhjes dhe Tiranës në orën 19:30 në “Asllan Rusi”. Lezhianët kryesojnë deri tani teksa kanë fituar 2 ndeshjet e para dhe një tjetër sukses të shtunën do t’i kurorëzonte me titullin kampion. Klubi Besëlidhjes njofton në rrjete sociale se tifogrupi Ultras Besëlidhja do të rikthehet në mbështetje të ekipit të basketbollit dhe u ka mundësuar autobusë pa limit. Të shtunën pritet një dyndje masive e lezhianëve në kryeqytet në mbështetje të klubit në rrugën për titullin kampion. NJOFTIMI I KS BESËLIDHJA: ''ULTRAS BESËLIDHJA'' rikthehet pas shumë vitesh mungesë të mbeshtesë tashmë ekipin e Besëlidhja Eagles Basket qe eshte shume prane titullit kampion për herë të parë në histori. Do të ketê autobusa (pa limit) per kedo qe do te marre pjese si dhe do te shperndahen bluza ULTRAS ne mbeshtetje te çunave ne ndeshjen më deçizive te sezonit. Të shtunën ora 16:30 behet nisja tek sheshi i Bashkise! Ora 19:30 Pallati asllan rusi BESËLIDHJA EAGLES BASKET - TIRANA BASKET Për ato që nuk kanë mundësi të jenë fizikisht do mund ta transmetojmë Live Stream në faqen e FB Agustin Cin Marini Besëlidhja si dhe ne faqen Bashkia Lezhe ! “Nje thirrje kemi per te gjithe mbeshtetesit ose nje kerkese ose nje lujte, si te doni ju! Ju lutemi te tregojme qytetari dhe te sillemi si tifoze e jo si Huligan. Ne fund te fundit eshte thjesht sport dhe sporti ne vetvete eshte argetim! Kshuqe kushdo qe ka deshire te argetohet te bashkohet me ne dhe gjithe bashke mbeshtesim kta dragonj qe do ndeshen per te nderuar qytetin tone… Lezhen tone!
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beselidhja Lezhes (@ks_beselidhja_)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga