Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

Formula 1/ Çmimi i Madh i Hungarisë: Rosberg më i shpejti, ndjekin Red Bull dhe Ferrari

Shkruar nga NEWSPORT
Formula 1/ Çmimi i Madh i Hungarisë: Rosberg më i shpejti,

Mercedes komandon por nuk dominon, Red Bull përplaset dhe Ferrari lufton për të mos humbur terren. Përgjigja e sesionit të tretë të provave të lira të Çmimit të Madh të Hungarisë.

Kohën më të mirë të sesionit e ka regjistruar Nico Rosberg me 1'20''261 që ishte dy të mijtat më shpejtë se Red Bull që drejtohej nga Max Merstappen, i cili ka lënë pas shokun e skuadrës Daniel Ricciardo me 1'20''726. I katërti është Mercedesi i dytë me Lewis Hamilton që regjistroi kohën 7'20''769, i cili kthehet në punë pas incidentit të djeshëm. Vendi i pestë regjistron Ferrarin që drejtohet nga Kimi Raikkonen, i cili ndiqej nga shoku i skuadrës Sebastian Vettel.

[gallery columns="1" size="full" ids="19449,19450"]

 

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga