Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Raporti me lojtarët është shumë i rëndësishëm”, De Rossi: Ende emocionohem si një fëmijë. Përqafimi me Dybalan? Erdhi natyrshëm

Shkruar nga NEWSPORT
“Raporti me lojtarët është shumë i

Roma ia doli të triumfonte 3-2 ndaj Torinos në “Olimpico”. Një fitore e rëndësishme për verdhekuqtë për të “blinduar” pozitat e tyre në klasifikim.

Paulo Dybala padiksutim ishte heroi absolut në këtë përballje. Kampioni i botës shënoi tripletë, duke i dhuruar skuadrës së tij 3 pikët. Pas këtij triumfi Daniele De Rossi ishte shumë i lumtur, ndërsa theksoi se ende emocionohet si një fëmijë dhe raporti që ka me lojtarët është shumë i rëndësishëm.

“Domethënia e përqafimit me Dybalën? Nuk e di erdhi natyrshëm, ai shënoi gol dhe u afrua tek unë. E kisha nisur festën që në momëntin që Dybala mori topin, iu thashë të gjithëve se do të shënonte. Unë ende emocionohem si një fëmijë.

Për mua marrëdhënia me lojtarët është shumë e rëndësishme pavarësisht emrit që ata kanë. Raporti me këta djem është ai që më mban gjallë dhe që më bën të vazhdojë në këtë profesion. Më motivon që të zgjohem çdo mëngjes dhe të punoj shumë”, ka deklaruar timonieri i verdhekuqve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga