Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Protagonist dhe kampion i Turqisë me Galatasarayn, Rashica i emocionuar: Sezon i vështirë, por ndjenjë e mrekullueshme

Shkruar nga NEWSPORT
Protagonist dhe kampion i Turqisë me Galatasarayn, Rashica i emocionuar:

Galatasaray është shpallur kampion në Superligën e Turqisë. Milot Rashica ishte një nga lojtarët e rëndësishëm të turqve që dha kontributin e tij në arritjen e këtij suksesi.

Mesfushori ishte në fushë për 79 minuta duke dhënë edhe një asist në fitoren 4-1 ndaj Ankaragucu. Pas takimit dhe ngritjes së trofeut, për mediet vendase Rashica ka thënë:

“Kemi përfunduar një sezon shumë të mirë. Duke parë të gjithë sezonin, kemi pasur ndeshje shumë të vështira. Kryesisht kemi fituar, por ka pasur edhe humbje. Është ndjenjë shumë, shumë e mirë të fitosh kampionatin”.

Për ekipin e Galatasarayt ky është titulli i 23-të në historinë e këtij klubi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga