Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pioli me mungesa ndaj Juventusit: 2-3 ndeshje në kampionat më të vlefshme se 3 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
Pioli me mungesa ndaj Juventusit: 2-3 ndeshje në kampionat më të

Milan do të ndeshet me Juventus këtë të shtunë(8 tetor) në orën 18:00. Mungesat e mëdha që ka trajneri italian, Stefano Pioli do të ndryshojnë rrjeshtimin në fushë të “djajve”. Juventus pas një performance fantastike ndaj Maccabi në Champions synon të shfrytëzoj këtë moment.

Pioli në deklaratën për shtyp mori përsipër përgjegjësitë për humbjen ndaj Chelsea, por fokusi tashmë është te takimi me Juventus.

“Mendoj se brenda kampionatit janë 2-3 ndeshje që peshojnë më shumë përtej tre pikëve dhe ajo e së nesërmes ka një peshë specifike për nga rëndësia e vlerave të kundërshtarit, dhe për faktin se Juventusi do të luftojë për Scudetton. Ne jemi të gjithë përgjegjës për të mërkurën, në radhë të parë unë. Kemi të gjithë dëshirën dhe vendosmërinë për të bërë më mirë se sa kemi luajtur në Londër. Shumë ishin të gatshëm t'i kritikonin dhe të vënë në dyshim cilësitë Leao dhe Tonali kur unë i aktivizoja. Rruga e Charles është e drejtë dhe korrekte: kur një lojtar është i talentuar, inteligjent dhe i gatshëm, mendoj se ai ka një të ardhme të madhe. Rebiç do të jetë i gatshëm, pasi kemi vetë 5 titullar".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga