Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ngjiti Granadan në LaLiga, reagon UZUNI: Ka qenë një vit i vështirë...sukses i madh si golashënuesi

Shkruar nga NEWSPORT
Ngjiti Granadan në LaLiga, reagon UZUNI: Ka qenë një vit i
Myrto Uzuni ishte padyshim njeriu që bëri të mundur ngjitjen e Granadas në La Liga për sezonin e ardhshëm. Uzuni arriti të shënonte plot 23 gola duke fituar kështu edhe “Këpucën e Artë” në La Liga. 27-vjeçari ka reaguar pas këtij triumfi, nëpërmjet një postimi në Instagram ai falenderon të gjithë njerzit që i kanë qëndruar pranë përfshirë këtu edhe familjen e tij. “Ka qenë një vit i vështirë, por në fund e mbyllëm në mënyrën më të mirë, si kampionë. i emocionuar që jam pjesë e këtij suksesi të madh si golashënuesi më i mirë i Granadës, si dhe për ngjitjen me Granadën në La Liga. Doja të falenderoja të gjithë që më ndiqnin dhe më mbështetën në çdo hap të këtij viti.!!!! sidomos familja ime dhe të gjithë ata që besuan tek unë për të përfunduar këtë sezon magjik 2022/2023. Ju faleminderit të gjithëve!!”, ka shkruar Uzuni në Instagram.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Myrto Uzuni (@myrto_uzuni)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga