Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Muçi do t’i shërbejë Kombëtares”, Sulejman Mema për Brojën dhe Manajn: Armando të shohë veten në rradhë të parë

Shkruar nga NEWSPORT
“Muçi do t’i shërbejë Kombëtares”,

Sulejman Mema ka folur mbi paraqitjet e sulmuesve të Kombëtares, Muçi, Manaj dhe Broja të cilët kanë marrë vëmendjen kryesore mes legjionarëve. Sa i përket ftesës në Europian, Mema i beson zgjedhjes që do të bëjë Sylvinho, ndërkohë vlerëson cilësitë e Ernest Muçit.

“Transferimi te Besiktas më duket normal. Muçi është lojtar inteligjent. Një lojtar që di të luajë futboll, mund të përshtatet kudo.

Po, unë mendoj që i ka të gjitha mundësitë t’i shërbejë Kombëtares. Në momente të caktuara, ai do të jetë i domosdoshëm. Broja ka oshilacione, Muçi është i konsoliduar. Edhe nga stoli, Muçi mund të jetë i rrezikshëm.

Nuk po them se e meriton apo jo Rey Manaj ftesën. Ai ka luajtur edhe më përpara për kuqezinjtë. Trajneri Silvinjo do vendosë, besoj se do të marrë vendimin e duhur.  Besoj se do të jepet zgjedhja e efektshme. Shpresoj që të mos ketë dëmtime, për shkak të impenjimit javë për javë.

Broja duhet të shikojë te vetja në radhë të parë. Nuk diskutohen vlerat e tij, pasi dihen. Broja duhet të impenjohet te Fulham për të paraqitur vlerat e tij”, deklaroi Mema në “News24”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga