Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Mourinho “ultimatum” klubit: Rinovoni me Smalling

Shkruar nga NEWSPORT
Mourinho “ultimatum” klubit: Rinovoni me Smalling

Jose Mourinho dëshiron shumë që klubi të rinovojë me Chris Smalling. Për “Special One” qendëmbrojtësi është një gur themeli në projektin teknik të Romës. Sipas “La Repubblica” prej muajsh është paraqitur një propozim për zgjatje prej 3,5 milionë euro në sezon deri në vitin 2025, por anglezi duket sikur nuk është bindur ende.

Portugezi e konsideron qëndrimin e tij jetik po aq sa edhe qëndrimi i Matic i cili rinovoi automatikisht pas arriti numrin e duhur të paraqitjes. Smalling erdhi nga Manchester United në Romë në vitin 2019 në formë huazimi. Më pas klubi verdhekuq e bleu dhe anglezi vërtet ka gjetur veten në kryeqytetin italian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga