Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MOSHAT (U17-U19)

Sukses historik, Bylisi e kthen në festë: Bëjmë gati pasaportat

Shkruar nga NEWSPORT
Sukses historik, Bylisi e kthen në festë: Bëjmë gati
Bylis U-19

Bylis U-19 është shpallur kampion në Superiore. Klubi ballshiot ka siguruar kështu për herë të parë në histori, pjesëmarrjen në UEFA Youth League U-19.

Për këtë në Ballsh kanë të drejtë të festojnë. Në një postim së fundmi tregojnë se do shkojnë në Europë, ndërsa kujtojnë arritjet e këtij sezoni ku bie në sy fitimi i kampionatit me U-21 dhe rikthimi në Superiore.

Postimi i Bylisit:

“Kampion edhe me U-19 në Superiore! Sukses madhështor, por HISTORIKE pjesëmarrja për herë të parë që kur është themeluar klubi ynë në "Uefa Youth League U-19". Pasi u rikthyem në Superiore me ekipin e parë, kampion me U-21 për herë të 3-të, tani kampionë Kombëtar edhe me U-19! Bëjmë gati pasaportat, BYLISI luan në Europë!”

Sukses historik, Bylisi e kthen në festë: Bëjmë gati
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga