Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MOSHAT (U17-U19)

Sherri te moshat, njoftimi i Policisë: Organizatorët nuk na njoftuan, janë dëmtuar 2 lojtarë të Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
Sherri te moshat, njoftimi i Policisë: Organizatorët nuk na njoftuan,
Sherri ne ndeshjen Erzeni - Partizani/ U21

Skenat e turpshme rikthehen sërish në kampionatin U21 në ndeshjen Erzeni – Partizani në stadiumin ‘Tofik Jashari’ në Shijak.

Ndeshja u mbyll në barazim 2-2 dhe ngjarja ndodhi në përfundim të sfidës ku plasën grushtet e të sharat mes lojtarëve si dhe disa personave të tjerë të pautorizuar për të hyrë në fushë.

Pas kësaj ngjarjeje, Policia ka dalë me njoftim zyrtar ku shprehet se organizatorët e takimit nuk i kanë njoftuar për këtë aktivitet. Gjithashtu, raprotohet se nga dhuna, dy lojtarë të Partizanit janë nën kujdesin e mjekëve.

-NOFTIMI I POLICISË-

Shijak

Rreth orës 14:00, në fushën sportive "Tofik Jashari", është zhvilluar ndeshja e futbollit ndërmjet ekipeve të kategorisë U-21, Erzeni-Partizani.

Organizatorët e ndeshjes nuk kanë njoftuar Policinë për këtë aktivitet.

Në përfundim të ndeshjes, janë konfliktuar fizikisht lojtarët e 2 ekipeve. Si pasojë, janë dëmtuar 2 lojtarë të ekipit Partizani, të cilët janë në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga