Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Merkato brenda Anglisë, Chelsea "peshkon" portierin e rivalëve

Shkruar nga NEWSPORT

Chelsea po përgatitet për merkaton e verës dhe ndryshimet do të fillojnë që nga porta. “Blutë e Londrës” dërguan në huazim Kepën te Real Madrid dhe shpenzuan pothuajse 29 milionë euro për të transferuar Roberto Sanchez nga Brighton.

Por mesa duket ky i fundit nuk i ka bindur plotësisht drejtuesit dhe trajnerin Mauricio Pochettino. Në këtë mënyrë, Chelsea është i gatshëm që të futet në merkato për të siguruar shërbimet e një portieri, teksa kanë indetifikuar edhe zëvendësuesin potencial të Sanchez.

Aaron Ramsdale, portieri që aktualisht është pjesë e Arsenal ka humbur vendin e titullarit. Mikel Arteta nuk e preferon më 25-vjeçarin anglez për të cilin u shpenzuan plot 28 milionë euro në verën e vitit 2021, kur “Topçinjtë” e blenë nga Sheffield United.

Në krahun tjetër, Chelsea është i gatshëm të ofrojë si fillim 30 milionë euro, por oferta mund të rritet deri në 40 për të bindur rivalët e përjetshëm të qytetit të Londrës për të lënë gardianin të lirë.

[caption id="attachment_725120" align="alignnone" width="1024"]Aaron Ramsdale Aaron Ramsdale[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga