Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

LUKAKU bëhet ndërmjetës, tenton të bindë yllin e Napolit

Shkruar nga NEWSPORT
LUKAKU bëhet ndërmjetës, tenton të bindë yllin e

Ish-ylli i Chelsea, Romelu Lukaku përpiqet të bindë” targetin” e Bluve për t’iu bashkuar Interit. Sipas “Football Italia” dhe “La Gazzetta dello Sport”, ish-ylli i Chelsea, Romelu Lukaku ka telefonuar shënjestrën e Bluve, Dries Mertens, duke u përpjekur ta rekrutojë sulmuesin e Napolit te Interi.

“Football Italia” pretendon se Mertens tani është afër kushteve të dakordësimit me Interin, pavarësisht një oferte nga Chelsea, sulmuesi i ardhshëm do të jetë në dispozicion si një lojtar i lirë këtë verë. Ndërsa, “La Gazzetta dello Sport” shton gjithashtu se Lukaku është duke u përpjekur të bindë shokët e skuadrës së Belgjikës Jan Vertonghen dhe Thomas Meunier të bashkohen me të në San Siro kur ata bëhen lojtarë të lirë.

Sipas mediave, Dries Mertens është një objektiv parësor për Chelsea në merkaton e ardhshme, por duket se Frank Lampard mund të humbasë një yll për shkak të ndikimit të Lukaku.

Mertens do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për çdo klub të lartë. Ylli 33-vjeçar, ka shënuar 218 gola dhe 164 asistime gjatë karrierës së tij profesionale dhe Chelsea do të shkelmojë veten nëse do të humbasë nënshkrimin e belgut.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga