Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Leo MESSI në Tiranë, mund ta "shihni" çdo ditë pranë Universitetit të Mjekësisë

Shkruar nga NEWSPORT
Leo MESSI në Tiranë, mund ta "shihni" çdo ditë

Një portret i futbollistit Leo Messi do pikturohet mbi fasadën e konvikteve pranë Universitetit të Mjekësisë.

Në godinat e reja të konvikteve, artisti i njohur Maksimiliano Banjasko, do bëjë një murale me personazh kryesor futbollistin më të mirë në histori, duke ia dedikuar tifozëve të shumtë të Messit në Shqipëri.

Banjasko është i njohur për murale të tilla ku mund të përmendim dhe ato të bëra në Napoli dhe Buenos Aires ku figurë qëndrore ishte Maradona. Muralet e Banjaskos janë të famshme në të gjithë botën për portretizimet e tyre. Ai ka ka zgjedhur Tiranën për të bërë një murale gjigande e cila do jetë një “dhuratë” për tifozët e Messit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga