Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Lë Interin për Romën, futbollisti shqiptar gati për një tjetër aventurë në Itali

Shkruar nga NEWSPORT

Kevin Zefi do të largohet nga Interi. Sipas “SportItalia” bëhet me dije se futbollisti shqiptarë do të vazhdojë karrierën te Roma.

Sulmuesi me origjinë shqiptare luan në krahun e majtë të sulmit dhe në 47 ndeshje me ekipin e U-17 dhe U-18 ia ka dalë të shënojë 25 gola. Ndërkohë gjithashtu ka dhënë edhe 11 asiste, duke qenë një element kyç për zikaltërtit.

Te Roma besojnë shumë te aftësitë e 18-vjeçarit, me drejtuesit verdhekuq që shpresojnë që lojtari të shkëlqejë në Romë me skuadrën e të rinjve.

[caption id="attachment_718912" align="alignnone" width="666"]Kevin Zefi Kevin Zefi[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga