Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Largohet pas 11 vitesh nga Parisi, Marco Verrati zbarkon në Doha

Shkruar nga NEWSPORT
Largohet pas 11 vitesh nga Parisi, Marco Verrati zbarkon në Doha

Marco Verrati është larguar tashmë përfundimisht nga Parisi. Italiani i jep fund kështu aventurës 11-të vjeçare me kampionët e Ligue 1.

Luis Enrique pavarësisht eksperiencës që mesfushori ka e nxori jashtë planeve për sezonin e ri dhe në këto kushte u pa i arsyeshëm largimi i tij. Verrati nuk do të humbë kohë dhe do të nisë një aventurë të re në Katar.

Mesfushori ka zbarkuar në Doha, ku do të firmosë me Al-Arabi. 30-vjeçari do të nisë kështu një aventurë të re larg Europës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga