Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Lajm i mirë për De Biasin, Cikalleshi gati për Italinë

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i mirë për De Biasin, Cikalleshi gati për Italinë

Problemet e De Biasi-t për të ndërtuar formacionin ndaj Italisë duke se janë me të vërtetë të shumta. Por nëse në mbrojtje bëhet fjalë për të gjetur zëvendësues për Gjimshitin dhe Mavrajn, në sulm ka alternativa të shumta.

Sadiku po kalon një formë të shkëlqyer të Lugano në Zvicër, ku ka gjetur edhe golin në ndeshjet e fundit, po ashtu një formë të mirë po kalon edhe Balaj në Rusi. Por nuk duhet harruar edhe Cikalleshi, i cili për “Supersport” ka konfirmuar se është i gatshëm për sfidën mjaft të rëndësishme ndaj të kaltërve në Palermo.

Ai u detyrua të lërë sërish fushën pas një përplasje me portierin në ndeshjen e fundit me ekipin e tij të Basaksehir në Turqi, por duket se nuk ka pasur asgjë serioze dhe ai është i gatshëm për ndeshjen e kombëtares.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga