Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

E priste Bushi te Shqipëria U21, talenti dardan refuzon kuqezinjtë për Kosovën

Shkruar nga NEWSPORT
E priste Bushi te Shqipëria U21, talenti dardan refuzon kuqezinjtë
Malisheva

Etnik Brruti do të jetë pjesë e Kosovës duke filluar nga ndeshjet e rradhës në pauzat ndërkombëtare. Talenti i Malishevës ishte në bisedime me Alban Bushin për t’u bërë pjesë e Shqipërisë U21, por në fund ka vendosur të jetë pjesë e Dardanëve.

E priste Bushi te Shqipëria U21, talenti dardan refuzon kuqezinjtë
Etnik Brruti

Fantazisti 20-vjeçar është një nga surprizat dhe zbulimet e këtij sezoni duke shkëlqyer në partneritet me superyllin Drilon Hazrollaj te Malisheva. Në 35 ndeshje të luajtura, Brruti ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.

Brruti do të marrë gjithashtu edhe një vendim tjetër të rëndësishëm teksa i skadon kontrata me Malishevën në qershor dhe duhet të vendosë të ardhmen e tij. Ekipet e interesuara nuk janë të pakta, duke filluar nga skuadrat vendase, Shqipëria e më gjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga