Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ U rikthye në Kategorinë e Parë, Arjan Bellai prezantohet si trajner i Vorës

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ U rikthye në Kategorinë e Parë, Arjan Bellai prezantohet
Arjan Bellai gjatë prezantimit te Vora

Tashmë është zyrtare, Arjan Bellai rikthehet në Kategorinë e Parë, ku merr drejtimin e skuadrës së Vorës.

Trajneri 53-vjeçar mbyll kështu aventurën e tij me Bylisin, me të cilët pati një sezon mjaft pozitiv. Bellai ia doli që të rikthente ballshiotët në elitën e futbollit shqiptar. Por me përfundimin e kontratës së tij erdhi dhe largimi, me gjirokastritin që nuk refuzoi dot ofertën e Vorës.

"MIRË SE VJEN ARIAN BELLAI! Futboll Klub Vora njofton se Arian Bellai është zyrtarisht trajneri i ri i skuadrës! Tekniku nga Gjirokastra vjen te ekipi ynë pas një aventure 2 vjecare tek ekipi i Bylis! Arian Bellai ka firmosur sot kontratën me ekipin tonë. Klubi i Vorës i uron Arianit suksese dhe punë të mbarë", shkruan klubi i Vorës.

Kujtojmë që gjirokastriti 53-vjeçar ka një eksperiencë të gjatë në fushën e trajnimit, ku më parë ka qenë trajneri i Kombëtares shqiptare U-19, Luftëtarit.

Por ka pasur aventura edhe në Greqi ku ka drejtuar ekipin e Larisas dhe Kalamatas, dhe së fundmi Bylisin.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga