Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Surprizë në Superiore, trajneri lë elitën dhe merr drejtimin e Vorës

Shkruar nga NEWSPORT
Surprizë në Superiore, trajneri lë elitën dhe merr drejtimin
Vora

Arjan Bellaj pritet të jetë trajneri i ri i Vorës. Tekniku gjirokastrit mbyll kështu aventurën e tij me Bylis, me të cilët i ka skaduar edhe kontrata pas një sezoni mjaft pozitiv, me Bellajn që ia doli të riktheje ballshiotët në Superiore.

Por, Bellaj nuk pritet që të qëndrojë në drejtimin e Bylis, me Vorën që është hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e trajnerit.

Bisedimet mes klubit të Vorës dhe 53-vjeçarit janë në faza të avancuara, teksa gjithçka pritet të kryhet në orët e ardhshme.

Kjo mund të quhet një ‘goditje’ nga klubi i Vorës, të cilët e synojnë Superioren duke ulur në pankinë një trajner me eksperiencë siç është Bellaj.

Kujtojmë që gjirokastriti 53-vjeçar ka një eksperiencë të gjatë në fushën e trajnimit, ku më parë ka qenë trajneri i Kombëtares shqiptare U-19, Luftëtarit, por edhe në Greqi ka drejtuar ekipin e Larisas dhe Kalamatas.

Surprizë në Superiore, trajneri lë elitën dhe merr drejtimin
Arjan Bellaj

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga