Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Besa vijon me goditjet, firmos ish-mesfushori i Tiranës dhe Flamurtarit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Besa vijon me goditjet, firmos ish-mesfushori i Tiranës dhe
 

Andri Stafa është futbollisti më i ri i Besës. Klubi kavajas ka bërë të ditur lajmin në faqen zyrtare ku njofton afrimin e mesfushorit.

"Andri Stafa verdhezi. Ju njoftojme se kemi arritur marreveshje me mesfushorin Andri Stafa , i cili bashkohet me ne per aventuren e re ne futbollin shqiptar. Mesfushori 22 vjecar vjen pas aventures me skuardren e Lirise se Prizrenit ne Superligen e Kosoves dhe pritet te jete nje vlere e shtuar per ekipin tone", njofton klubi.

Stafa bëhet afrimi i 5-të për klubin kavajas që duket se po hedh kandidaturën serioze për t’u ngjitur në Superiore. Mesfushori 22-vjeçar vjen pas 2 eksperiencave me Lirinë e Prizrenit në Kosovë dhe Flamurtarin në sezonin e fundit.

Stafa është prodhim i akademisë së Tiranës ku u dallua si një nga talentët më të mirë të moshës, ndërsa debutoi edhe për 1 sezon me ekipin e parë përpara se të huazohej te Burreli.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC Besa (@f.c.besa)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga