Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Kategoria e Parë/ Lushnja bie në 'Play-Out', Flamurtari rrëzon Luzin, fitore e artë e Burrelit (Rezultatet)

Shkruar nga NEWSPORT
Kategoria e Parë/ Lushnja bie në 'Play-Out', Flamurtari
Kategoria e Pare

Kategoria e Parë: Java 32

Kategoria e Parë zbret sot në fushë për javën e 32-të të saj. Do jetë ndeshja mes Vorës dhe Bylisit që çel siparin në 15:00.

Më pas 4 ndeshje të tjera, do të luhen në 16:00 paralel me takimet e Superiores. Apolonia, Flamurtari, Korabi dhe Lushnja presin respektivisht Besën, Luzin, Burrelin dhe Kastriotin.

Javën e 32-të e mbyll ndeshja mes Elbasanit dhe Tomorit. Me beratasit që kanë rënë nga kategoria, Elbasani kërkon vetëm fitoren për të vazhduar rrugëtimin drejt titullit kampion.

LIVE: 

Vora 0–0 Bylis

Flamurtari 1–0 Luzi
(La Torre 43')

Apolonia 0–1 Besa
(Balla 45')

Lushnja 0–0 Kastrioti

Korabi 2–3 Burreli
(Mziu 44', Fida 52' / Pedro 2', Ferruku 57', Hoti 69')

19:00, Elbasani – Tomori  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga