Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Juventus nuk mendon vetëm për Pjaniç, gati firma me mbrojtësin italian

Shkruar nga NEWSPORT
Juventus nuk mendon vetëm për Pjaniç, gati firma me

Juventus duket se këtë vit po mendon seriozisht për të sjellë në shtëpi trofeun e munguar prej shumë kohësh, flasim këtu për Champions Leaguen. Drejtuesit e "Zonjës së Vjetër" kanë bërë lëvizje të bujshme në këtë merkato, duke nisur me Cristiano Ronaldon dhe për ta mbyllur me rikthimin e Paul Pogba, sikurse raportojnë mediat italiane.

Së fundmi, kampionët po mendojnë për rinovimet. I pari që pritet të rinovojë me Juventusin është mesfushori boshnjak, Miralem Pjanic. Edhe pse për të u ofruar 100 milionë euro nga disa skuadra, pritet që ai të qëndrojë në Itali.

Një tjetër firmë që pritet të hidhet është ajo e mbrojtësit italian, Daniele Rugani. Drejtuesit e kampionëve pritet t'i besojnë edhe për shumë kohë 24-vjeçarit i cili sezonin e shkuar bëri një punë të mirë, si në kampionat ashtu edhe në Champions League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga