Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Ish-lojtari i Rumanisë: Nuk na intereson Kosova, me këtë grup të dobët s’ka shanse të mos kualifikohemi

Shkruar nga NEWSPORT
Ish-lojtari i Rumanisë: Nuk na intereson Kosova, me këtë grup

Ionut Lupescu, ish futbollisti i Rumanisë ka besim se kombëtarja e tyre do kualifikohet në kampionatin evropian të vitit 2024. Ai lavdëroi Rumaninë për pikët maksimale në fushatën për Euro 2024, teka thotë se grupi është i favorshëm pas iniveli i skuadrave të tjera është i dobët.

“Grupi është aq i dobët sa nuk ka mundësi të mos kualifikohemi. Nuk kam problem me Izraelin dhe Kosovën, po pyes pse të mos luftojmë me Zvicrën për vendin e parë? Nuk jam i befasuar nga kritikat se ne mundëm Andorrën vetëm 2-0”

Kjo është ajo që duhet të synojmë në këtë seri. Të varemi vetëm nga vetja. Vetëm kështu mund të përparojmë, me një mentalitet të tillë”.

Kosova barazoi në shtëpi me Andorrën? Mirë! Por pse duhet të fillojmë me këto përllogaritje, kur skenari ynë i vetëm do të ishte të fokusohemi në tre pikë në çdo ndeshje dhe kaq? Çfarë na ndihmon të vazhdojmë të shikojmë se çfarë po bëjnë të tjerët?”, tha ai për Prosport.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga