Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Interi bën gati planin, sulmuesi i West Ham shihet si zëvendësuesi i Dzekos

Shkruar nga NEWSPORT
Interi bën gati planin, sulmuesi i West Ham shihet si

Interi prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi, i cili mund të zëvendësojë Edin Dzekon, me këtë të fundit që nuk ka vendosur akoma për qëndrimin e tij te zikaltërit.

Sipas “La Gazzeta dello Sport” i piketuari i drejtuesve është Gianluca Scamacca. Sulmuesi i West Ham po bën mirë në Premier League, gjë e cila ka tërhequr vëmendjen e italianëve.

Interi kërkon fillimisht huazimin e tij dhe me opsion blerjen e kartonit të sulmuesit në fund të sezonit.

Nëse Scamacca arrin të kalojë te Inter, atëherë për të do të jetë një rikthim në Seria A, pasi më parë ka mbajtur veshur fanelën e Romës dhe Sassuolos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga