Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Hidhet shorti për Eliminatoret e "Botërorit 2019", Shqipëria dhe Kosova në një grup

Shkruar nga NEWSPORT
Hidhet shorti për Eliminatoret e "Botërorit 2019",

Është hedhur shorti i Eliminatoreve të "Botërorit" të futbollit për femra. Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me kombëtaren e Shqipërisë në futbollin e femrave për raundin eleminator të kualifikimeve për "Botërorin 2019", që mbahet në Francë.

Eleminatoret do të zhvillohen brenda 2 viteve 2017-2019, ku në fund do të ketë mundësinë të kalojë në fazën tjetër ekipi që do të falë në vendin e parë dhe e dyta më e mirë e të gjitha grupeve. Në grup me Shqipërinë dhe Kosovën është edhe ekipi i Greqisë. Skuadra e vendit të parë kualifikohet direkt, ndërsa e dyta më e mirë gjithashtu shkon në Francë.

Grupet:

Grupi 1: Kazakistani, Estonia, Gjeorgjia, Letonia

Grupi 2: Greqia, Shqipëria, Malta, Kosova

Grupi 3: Izraeli, Moldavia, Lituania, Andorra

Grupi 4: Turqia, Ishujt Faroe, Mali i Zi, Luksemburgu

[gallery columns="1" size="full" ids="74914"]

Tags:

KOMBETARJA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga