Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

FOTOLAJM/ Ballist Morina në ‘Air Albania’, Shqipëria me një tifoz special ndaj Çekisë

Shkruar nga NEWSPORT

Shqipëria luan në nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së futbollit shqiptar mbrëmjen e sotme teksa pret Çekinë në “Air Albania” për të luajtur finalen për kualifikimin në Euro 2024.

Ismail Morina, i njohur nga të gjithë si Ballist Morina, është prezent në stadiumin ‘Air Albania’. Heroi i ndeshjes Serbi – Shqipëri me flamurin e famshëm “Autochtonous” e vendosi emrin e tij në histori.

Rruga e Ballistit për në stadium ka qenë mjaft e gjatë teksa është ndaluar disa herë nga tifozët e thjeshte por edhe nga policët për të bërë foto me ta.

Ai ka sinjalizuar edhe në rrjete sociale se do të rikthehej në stadium për të mbështetur kuqezinjtë dhe tashmë është mes tifozëve të tjerë dhe po pret fillimin e ndeshjes.

[video width="480" height="880" mp4="https://newsport.al/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Video-2023-10-12-at-20.16.40-1.mp4"][/video]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga