Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ “Si ishte, si u bë”, drejtuesit e rinj e kthejnë në prioritet infrastrukturën e stadiumit të Shkumbinit

Shkruar nga NEWSPORT

Shkumbini pritet të jetë një nga skuadrat pretendente për ngjitjen në Kategorinë e Parë në sezonin e ri. Skuadra peqinase vetëm pak ditë më parë është bërë me investitorë të rinj, teksa tashmë punë ka nisur me vrull.

Përveç punës që po bëhet pë ndërtimin e skuadrës, drejtuesit po punojnë fort edhe me stadiumin, i cili do të jetë “shtëpia” e skuadrës peqinase në sezonin e ri.

“Infrastruktura është prioriteti i radhës i drejtuesve të rinj, të cilët dëshirojnë t’i japin  një fytyrë tjerër Shkumbinit në çdo drejtim.

Këto ditë me inspektim të vazhdueshëm dhe biseda me punonjësit e mirëmbajtjes së terreneve u bë e mundur evidentimi dhe ndërhyrja në fushën e stadiumit.

Brenda pak ditësh do të ndërhyhet në kushtet e brendshme të stadiumit, dhomat e zhveshjes së lojtarëve dhe gjyqtarëve dhe në mjediset e tjera mikpritëse”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e postuar nga skuadra e Shkumbinit.

[caption id="attachment_702119" align="alignnone" width="749"]Foto e stadiumit te Shkumbinit/ © Credits facebook.com/KsShkumbini Foto e stadiumit te Shkumbinit/ © Credits facebook.com/KsShkumbini[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga