Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Formula 1/ Red Bull bën ligjin në Abu Dhabi, Verstappen nisnë “pole-position”

Shkruar nga NEWSPORT
Formula 1/ Red Bull bën ligjin në Abu Dhabi, Verstappen nisnë
Red Bull bën ligjin në Abu Dhabi ku u regjistrua edhe gara e fundit për këtë sezon. Janë mbajtur sot ndërkohë provat zyrtare ku kampioni i botës Max Verstappen ka regjistruar kohën më të shpejtë dhe ka arritur një tjetër “Pole Position”. Piloti holandez do të niset nga vendi i parë në garën e nesërme, ndërsa pas tij do të Sergio Perez dhe Charles Leclerc. Pas pilotit të Ferrarit do të niset shoku i tij i skuadrës, Carlos Sainz. Dy pilotët e Marcedes, Leëis Hamilton dhe George Russell janë renditur në vendin e pestë dhe të gjashtë, të ndjekur nga një tjetër pilot anglez, Lando Norris. Top10 në Abu Dhabi ndërkohë mbyllet nga Esteban Ocon, Sebastian Vettel dhe Daniel Ricciardo.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga