Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FORMACIONET ZYRTARE/ Ndizet Derbi i Italisë, ja si rreshtohen Interi dhe Juventusi

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET ZYRTARE/ Ndizet Derbi i Italisë, ja si rreshtohen Interi dhe

Futbolli italian mban frymën sonte në mbrëmje teksa luhet nëj nga sfidat më të zjarrta. Inter dhe Juventusi do të përballen në të ashtuquajturën Derbi i Italisë, në San Siro në orën 21:00. Zikaltërit duan të reagojnë menjëherë pas humbjes befasuese me Spezian dhe ku më mirë se ndaj rivalëve bardhezinjt.

Zonja në krahun tjetër, sipas trajnerit Allegri është në vendin e dytë, pavarësisht dënimit, pra 53 pikë, 3 më shumë se Interi. Humbja është goditje e rëndë për të dy skuadrat ndaj trajnerët kanë përzgjedhur lojtarët titullar. Inzaghi vjen me shumë mungesa në mbrojtje, teksa Skriniar dhe Bastoni nuk ia dalin ndëra për Allegrin, Chiesa dhe Bonucci sërish në stol.

Formacionet Zyrtare:

Inter (3-5-2): Onana; Darmian, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco; Lukaku, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi

Juventus (3-5-2): Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; De Sciglio, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Soulé, Vlahovic. Trajner: Massimiliano Allegri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga