Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Sfida me Newcastle për Kupë, Pochettino merr vendimin për Brojën

Shkruar nga NEWSPORT

Armando Broja do ta nisë nga stoli ndeshjen e EFL Cup mes Chelsea dhe Newcastle. Për sfidën çerekfinale, Pochettino ka preferuar Jackson në majën e sulmit.

Ky takim do marrë jetë në orën 21:00 në stadiumin “Stamford Bridge”. Chelsea shihet pak më i avantazhuar dhe për shkak të dëmtimeve të shumta që ka Newcastle.

Kujtojmë se në Premier League, Armando Broja është aktivizuar në 9 ndeshje, nga të cilat 3 si titullar dhe 6 nga zëvendësimi.

[caption id="attachment_716290" align="alignnone" width="640"]Formacionet e ndeshjes, Chelsea - Newcastle Formacionet e ndeshjes, Chelsea - Newcastle[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga