Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

FORMACIONET/ Derbi shqiptarësh në Serie A, Stiven Shpendi e nis titullar përballë Asllanit

Shkruar nga NEWSPORT

Interi do të sfidojë sot Empolin në transfertë në orën 12:30 për të zhvilluar javën e 5-të të Serie A. Zikaltërit s’duan të ndalin hapin me rekordin perfekt të 4 fitoreve në 4 ndeshje dhe duan 3 pikët e rradhës përballë Empolit.

Trajnerët kanë ppërzgjedhur formacionet zyrtare të skuadrave dhe pritej me interes vendimi për dy lojtarët shqiptar Stiven Shpendi dhe Kristjan Asllani. Mesfushori e nisi titulalr sfidën në Champions League, por kësaj rradhe është ulur sërish në stol me rikthimin e Calhanoglus.

Tjetër situatë për sulmuesin e Shpresave. Stiven Shpendi e nis si titullar për herë të parë këtë sezon me Empolin përballë një gjiganti si Interi. Bomberi do të ketë një mundësi të artë të tregojë vlerat e tij dhe sytë e trajnerit Zanetti, por edhe të Sylvinhos janë tek ai ditën e sotme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga