Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Flamuri i Kosovës mbi atë serb, ‘tërbohen’ në Serbi: Ky turp duhet ndaluar

Shkruar nga NEWSPORT
Flamuri i Kosovës mbi atë serb, ‘tërbohen’ në

Fundjavën që lamë pas u zhvillua Kampionati Ballkanik i Karatesë në Malin e Zi. Garuesja e Kosovës, Alma Loki arriti të shkëlqente duke fituar një medalje arid he la pas serben, Neda Milosevic dhe turken, Menekse Vardar.

Në ceremoninë tradicionale të ndarjes së medaljeve, flamuri i Kosovës u ngrit mbi të tjerët si zakonisht duke simbolizuar fitimtarin. Kjo ka sjellë ‘tërbimin’ e medieve në Serbi të cilët e konsiderojnë një turp këtë gjest.

“Pse nuk e ndaloni këtë turp vëllezër malazez? Flamuri i Serbisë dhe ai i shtetit fallso të Kosovës krah njëri-tjetrit?”- shkruante media anti-shqiptare SD.rs.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga