Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

“Emocion i papërshkrushëm të këndosh himnin”, Skënder Gega: Krenar, të gjithë në mbështetje të kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
“Emocion i papërshkrushëm të këndosh himnin”,
Skender Gega

Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushë e lojës, ku mbrëmjen e sotme do të ketë kundëershtarë Italinë që është kampionja në fuqi. Gjithçka do të startojë në orën 21:00 në “Signal Iduna Park”.

Mbështetja nga tifozët kuqezi do të jetë e madhe, madje në Dortmund do të ketë edhe ish-trajnerë dhe futbollistë që kanë luajtur për kombëtaren. Skendër Gega jep mbështetjen e tij për “djemtë” kuqezi, ndërsa thekson se ai ka patur fatin të mbajë veshur fanellën më të bukur në botë dhe ka ndjerë emocione të papërshkrueshme.

“Kur këndohet himni i flamurit kuqezi para një ndeshje futbolli është një emocion i jashtëzakonshëm. Unë kam patur këtë fat. Askush si futbolli nuk mund të të ofrojë këtë privilegj dhe kënaqësi. Luan kombëtarja e gjithë shqiptarëve. Mbështetje pa fund për ekipin kuqezi”, ks shkruar ish-trajneri i Kombëtares.

“Emocion i papërshkrushëm të këndosh himnin”,
Postimi i Skender Geges

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga